首頁 > C&K代理商 > PTS125SK85-2 LFS
影像僅供參考,以產品規格為準
PTS125SK85-2 LFS
型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Through Hole
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
型號:
PTS125SK85-2 LFS
品牌:
C&K
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Actuator Type
Standard
Mounting Type
Through Hole
Actuator Height off PCB, Vertical
8.50mm
Actuator Length, Right Angle
Actuator Orientation
Top Actuated
Termination Style
PC Pin
Outline
12.00mm x 12.00mm
Illumination
Non-Illuminated
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Operating Force
250gf
Ingress Protection
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C